DARUJTE NÁM 2% Z DANÍ

Ak sa vám páči naša vízia, naše aktivity aj naše výsledky, podporte nás a darujte nám 2% z vašich daní. ĎAKUJEME!

Sme občianske združenie 3sTROMI, naše IČO: 52773787 a evidenčné číslo (Ev. č. NCRpo) pre príjem 2% z daní pre rok 2023 je: 10928/2022. Adresa o.z. 3sTROMI: Horná 4, 90301, Senec.

Naše o.z. 3sTROMI nájdete aj v zozname schválených registrácii pre aktuálne obdobie 22/23.

Informujte prosím svoju účtovníčku, že chcete darovať 2% (prípadne 3% – viď nižšie) z daní pre 3sTROMI. Spracuje vám Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov, vyplní tlačivo VYHLÁSENIA o poukázaní 2% pre 3sTROMI. Tu si však môžete stiahnuť VYHLÁSENIE predvyplnené s údajmi 3sTROMI a toto odovzdajte účtovnícke aby nemusela naše o.z. hľadať.

NENECHAJTE SA ODRADIŤ TROCHOU PAPIEROVANIA A SVOJE 2% Z DANÍ ROZHODNE DARUJTE.

Nechajte ich prepadnúť – dokážu byť veľmi užitočné.

A EŠTE RAZ – PODROBNÝ POSTUP AKO DAROVAŤ 2% Z DANÍ:

Ak ste zamestnaná/ý postupujte takto:

  1. Do 15.02.2023 požiadajte svojho zamestnávateľa o spracovanie ročného zúčtovania, vrátane zaplatených preddavkov na daň a zamestnávateľ vám vydá Potvrdenie o zaplatení z dane z príjmov.
  2. Vy alebo účtovníčka doplňte vaše údaje v predvyplnenom Vyhlásení, kde už sú vložené naše údaje za  naše o.z. 3sTROMI aby ste ich nemuseli hľadať.
  3. POZOR! Ak ste s naším o.z. 3sTROMI realizovali počas roku 2022 dobrovoľnícke aktivity, tak v zmysle § 5 ods. 6 zákona č. 406/2011 Z. z. na základe potvrdenia, ktoré vám vystavíme my, nám môžete darovať až 3% z vašich daní. (VZOR potvrdenia) V takom prípade oznámte prosím vašej účtovníčke, že o.z. 3sTROMI darujete 3% z daní a nás kontaktujte pre vyplnenie potvrdenia. (sme@3stromi.sk)
  4. Oba dokumenty (Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov aj Vyhlásenie, plus prípadne potvrdenie o realizovaní dobrovoľníckych aktivít) by ste mali doručiť na daňový úrad v mieste vášho trvalého pobytu alebo jednoducho dokumenty PRINESTE do nášho bezobalového obchodíku ŠPAJZKA, na Lichnerovej 41A v Senci a my ich potom hromadne odovzdáme na daňovom úrade za vás. Stihnúť to ale musíme do 30.4.2023, tak ak sa rozhodnete priniesť dokumenty k nám, urobte tak prosím do 15.4.2023. 😉 

Ak si robíte daňové priznanie sami:

Ak ste SZČO (FO typ B): XII. ODDIEL – VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona

Ak ste SRO: VI. časť – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby

ĎAKUJEME VÁM!

17 STATOČNÝCH, ktorí s nami zbierali prvý krát odpad v prírode.
Prečo ľudia vyhodia svoj odpad len tak v lese? Svoje si doma skrášľujú – spoločné ničia. 🙁 Kedy pochopíme že to spoločné je dôležitejšie ako to „moje“? Zbierame odpad v prírode – viac TU
Sadili sme stromy. Symbolicky sme zachránili Martinský les v lokalite Mlynský klin. Viac info TU
Robíme SWAPy – bezplatné výmeny použitého, no použiteľného oblečenia. Viac info TU:
Voziť náš odpad na skládky je jednoduché. Navyše, ak skládky časom zasypeme, o pár rokov ich už ani „nevidíme“. No dôsledky nás skôr či neskôr dobehnú a to sa nám páčiť nebude.
Zdieľajte prosím, ak sa vám páčilo.